1.70! HJK Helsinki (Fin) v Rabotnicki (Mac)

Makedonya futbolu geçen yıllarda ufak bir kıvılcım göstermiş olsa da malesef düşüşleri çok ciddi oldu. Öyle ki Makedon takımları Avrupa’da en ufak bir varlık bile gösteremiyor. Aynı şeyleri yaklaşık olarak Finlandiya futbolu için de tabi ki söyleyebiliriz. Ama HJK Helsinki vasat olan Fin futbolunun bir tık üzerinde kalitesi olan bir ekip…

İlk maç aynen beklentilerim doğrultusunda, sizlere de önerdiğim gibi oldukça sıkıcı ve düşük skorlu geçti. Özellikle ev sahibi Makedonlar karşılaşma da neredeyse hiçbir varlık gösteremedi.

Daha ciddi pozisyonları bulan ekip HJK olsa da 0-0’lık denge bozulmadı. Tabi ki bu durumu HJK istediğini aldı gibi diyebiliriz ama ben sonraki tur için onların da umut vaadetmeyeceğinin net bir göstergesi olarak yorumluyorum.

Bugün ki karşılaşmaya gelecek olursak kadrolarda önemli bir değişiklik beklenmiyor. En büyük değişiklik bu karşılaşmanın suni çimde oynanacak olması… Gerçi Rabotnicki 1 haftadır bu duruma alışmak için suni çimde antrenman yapıyor ama onlar için yeterli olmayacaktır.

İçeride ciddi taraftar desteğini de arkasına alacak olan HJK karşılaşmanın ciddi favorisi görünümde olsa da ben özellikle bu kapasitede ki ekipler için 1.30/1.40’dan açılan oranları anlamakta zorluk çekiyorum.

En nihayetinde bu eşleşme de ağır basan taraf olsalar da, Barcelona olmadıkları aşikar… Tabi bu kadar ağır favori gösterilmelerinin bize sunduğu avantajlar da yok değil. Özellikle goller anlamında değerli oranlar mevcut.

Tahmin: 2.5 ALT
Oran: 1.70 @ İddaa / 1.93 @ Artemisbet
Güven: 7/10

You Might Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>