Dzemaili + Pandev’in Maliyeti: 2.3 Milyon Euro

Napoli Kulübü iki yıldız için kapıyı 9 milyon eurodan açarken, Galatasaray 15 gün süren pazarlıklar sonunda dev indirimi kaptı.

Galatasaray’ın, Napoli’den Goran Pandev ile Blerim Dzemaili’i renklerine bağlaması büyük yankı uyandırırken, sarı-kırmızılıların son güne kadar bu transferler için çok ince bir çalışma gerçekleştirdiği belirlendi. Milliyet, Pandev ve Dzemaili operasyonunun perde arkasındaki gerçeklere ulaştı.

Buna göre medyaya son gün yansıyan operasyonun startının 15 gün önce verildiği belirlendi. Ancak Galatasaray, Napoli’nin kapısını çaldığında İtalyanlar iki oyuncu için ilk olarak 9 milyon euro bonservis istedi.

İki futbolcunun da sözleşmesinin gelecek sene bitmesine karşın Napoli’nin istediği bu rakamın çok yüksek bulunduğu ve ardından kıran karana pazarlıkların yapıldığı belirtildi. Cim-Bom son olarak rakamı 2 milyon 350 bin euroya kadar indirerek mali açıdan önemli bir iş başardı.

Üstelik ne banka teminatı istendi ne de ödemede İtalyanlar zorluk çıkardı. Sarı-kırmızılı kulübün 2 yıl içinde bu rakamı ödeyeceği belirtildi. Cim-Bom’un Pandev için bonservis ücreti ödemeyeceği 2 milyon 350 bin euroyu sadece Dzemaili için İtalyan takımına vereceği öğrenildi.

Prandelli faktörü

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli’nin iki oyuncunun transferinde önemli rol oynadığı ortaya çıktı. Prandelli’nin, Pandev ile Dzemaili’yle telefonda görüşerek ikna ettiği kaydedildi. Napoli’nin hocası Benitez’le anlaşamayan iki oyuncunun, Galatasaray’da oynama isteğinin de transfer sürecinde etkili olduğu vurgulandı.

Milan peşindeydi

İsviçreli orta saha oyuncusu Dzemaili’yi Milan’ın, Pandev’i ise Olympiakos, PAOK, Hertha Berlin, Leicester City ve Al Jazira gibi takımların resmen istediği ancak ikilinin tercihini Şampiyonlar Ligi faktörü nedeniyle Galatasaray’dan yana kullandığı öğrenildi.

Kaynak: Skorer

You Might Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>