RMA vs Getafe

Getafe’yi RMA karşısında gördüğüm zaman ahhhh nerde o eski Madrid derbileri demek istiyorum.

Özellikle Atletico’nun Simeone öncesi 2-3 senelik periyodun da her zaman beklentisi yüksek ama sonucu RMA tarafında ezici Madrid derbileri izlerken, Getafe bize RMA karşısında harika maçlar çıkartmıştı. Lakin o Getafe’den şu an kırıntılar bile kalmadı.

RMA en son ne zaman gündüz maçı oynamıştı, hatırlamakta bile zorlanıyorum. Lakin gündüz maçları her zaman keyifli ve sürprizlere açıktır.

Özellikle karşımızda RMA gibi 3 gün sonra El Classico oynayacak olan ve ligde şampiyonluk yarışının çok gerisinde kalmış bir ekip bulunuyorsa.

Bu karşılaşma ve yine ilerleyen saatlerde oynanacak olan Barca vs Osasuna karşılaşmasında da her iki takım da rakiplerine sağlam bir mesaj göndermek isteyeceklerdir.

RMA cephesine baktığımız zaman Mourinho ile sorunlar yaşayan kaptan Casillas, hatırlayacağınız üzere Valencia maçında talihsiz bir şekilde sakatlanarak oyunu terketmek zorunda kalmıştı. Ve bu mücadelede de sakatlığı sebebiyle yer almıyor. Bu sakatlık aslında RMA’daki iç savaşın biraz durulması için RMA adına hayırlı oldu da diyebiliriz. Casillas’ın yokluğunda kaleyi bu sezonun şüphesiz gündemdeki adamı kaleci Adan koruyacak.

Mourinho’nun burada bir sürpriz daha yapıp, yeni transfer ettikleri kalecileri Diego Lopez’e formayı vermesi de beni açıkçası şaşırtmaz

Casillas’ın formda veya formsuz olması hiç farketmez eğer Casillas yoksa zaten savunması sürekli SOS veren bir RMA karşısında Getafe’nin gol ayakları bol bol fırsat bulacak ve umuyorum ki bu fırsatları değerlendireceklerdir.

Yine RMA tarafında uzun süreli sakat ve mental olarakta sakat bir futbolcu olan Pepe’de kadroda yer almazken, yine hafta içi Marca’da Mourinho karşıtı cephenin lideri olarak gösterilen Sergio Ramos takıma dönüyor. Aslında Ramos olmasa %100 güvenle 7+ önereceğim bu karşılaşma Ramos’un varlığında 1 tık altta kalabilir düşüncesine beni yönlendirmiyor diyemeyeceğim.

Benim için günün en güzel haberi artık izlemeye bile dayanamadığım Benzema’nın yerine bu karşılaşma da beğendiğim ve gerçekten klas bir golcü olarak gördüğün Higuain’in ilk 11’de başlayacak olması, onunla beraber çok daha verimli olan CR7’de özellikle El Classico öncesinde buradan Messi’ye bir selam çakacaktır.

Getafe cephesine dönecek olursak, genel anlamda dengesiz bir ekip olduklarını söylemek şüphesiz yerinde olacaktır.

Aslında hücüm anlamında ne istediğini bilen bir ekip olsalar da gol ayakları zaten az buldukları pozisyonları bazen cömertçe harcamaktan çekinmiyorlar.

Paco Alcaer ve Adrian ikilisinin ben bu karşılaşma da istedikleri pozisyonları öyle ya da böyle bulacaklarını ve gündüz maçı psikolojisiyle daha rahat oynamasını beklediğim RMA karşısında gol veya golleri bulacaklarını düşünüyorum. Casillas’ın yokluğunda Adan’ın onlara dur diyebileceğini zannetmiyorum.

Velhasıl kelam iki tarafında oyunun keyif tarafında olacağını, yememekten çok atmayı düşüneceğini ve bol bol gol izleyeceğime inandığım bu karşılaşma da öncelikle ve en yüksek güvenden önerdiğim bahis 3.5 gol üstü olacak.

Bu tercihimin haricinde güven sıralamasına göre İY 1.5 gol üstü, KG Var, Higuain & Ronaldo 1.5 gol üstü, ve 7+ sizler için önereceğim diğer tercihler olacak.

Tahmini Kadrolar;

Real Madrid vs Getafe

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>