Sivas V Beşiktaş

Süperlig’de 23. hafta itibariyle enteresan bir puan sıralaması ile karşı karşıyayız ki bence bu 2-3 hafta da ligin kırılma haftaları olacak. Özellikle Beşiktaş için çok zorlu bir fikstürün başlığı olan Sivas deplasmanı artık Karakartalların tamam ya da devam diyeceği tabiri caizse kaderini çizeceği bir döneme denk geliyor.

Beşiktaş’ı çok yakından takip ettiğim için şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bugün sahada iyi veya kötü futboldan ziyade kazanmak için her şeylerini ortaya koyacak olan bir futbolcu topluluğu göreceğiz. Yalnız bunu başarabilecekleri konusunda hem sakat ve cezalı listesinin artık iyice uzadığını hem de Beşiktaş’ın adeta SOS veren savunma hattının bir türlü toparlanamadığını düşünürsek ciddi şüphelerim var.

Tüm bu handikaplara ilaveten Sivas’ta da hava koşulları artık kışın en sert zamanlarına geldiğimiz bu günlerde gittikçe zorlaşıyor ve her ne hikmetse Beşiktaş’ın Sivas fikstürü hep bu zamanlara denk geliyor. 2 defa gittiğim bu deplasman hakkında şunu net söyleyebilirim ki özellikle bu zamanlarda 3 puan alınması oldukça zor bir mücadele bizleri bekliyor.

Tabi son 3 karşılaşmaya baktığımız zaman da Sivas’ın o zaman ki hocası Bülent Uygun liderliğinde Beşiktaş’tan istediği puan veya puanları aldığını görebiliyoruz. Hatta Beşiktaş’ın şampiyon olduğu sezonda da hatırlarsınız en yakın rakibi Sivas’tı ve yine 3 puanı almayı başaramamışlardı.

Maça biraz da Sivas cephesinden bakacak olursak aynen Beşiktaş tarafında olduğu gibi onlarda kırılma haftalarını yaşıyorlar lakin fark şu ki onlar bu karşılaşma ile bence 2 Fenerbahçe, Trabzon ve Kasımpaşa gibi güçlü ekiplerin olduğu zorlu seriyi tamamlayacaklar. Bence bu zorlu seriden oldukça da başarılı çıktılar.

Özellikle Trabzon karşısında izlediğim Sivas bu gece sahada olursa 3 puanın onlara yakın olduğunu söylemekten çekinmem lakin buna birde Rıza Hoca faktörünü eklersek o da camiaya karşı kendini bir kez daha ispat etmek için hele ki Beşiktaş’ın başında eski takım arkadaşı, etle-tırnak olduğu Samet Aybaba varken mutlaka kazanmak isteyecektir.

Özetle her iki ekipte bence 3 puan için sahada olacak ki savunma hatlarına göre daha iyi olan hücum hatlarıyla bence her iki takım içinde fırsatların olacağı bir karşılaşma izleyeceğiz. Eğer ki hücum ayakları yakaladıkları pozisyonları cömertçe harcamazlarsa hem seyir zevki hem de goller açısından her Beşiktaş maçında olduğu gibi futbola doyarız.

Lakin her iki takımında hücum futboluna ağırlık vereceğini düşündüğüm bu mücadele de ben yine her Beşiktaş maçında olduğu gibi bize kazandıran, güzel oranıyla sizlere 10 korner üstü tercihini @1.85 gibi harika oranıyla öneriyorum.

8 EKSİKLE SİVAS’A GELDİ

Beşiktaş maç için son antrenmanını İstanbul’da yaptı ve ardından Sivas’a gitti. Sakatlıkları bulunan Cenk Gönen, İsmail Köybaşı, Mustafa Pektemek, Uğur Boral, Almeida, Dentinho, Necip Uysal ve Oğuzhan Özyakup kafilede yer almadı. Bu isimlerden Necip, Oğuzhan, Almeida ve Dentinho, Almanya’ya giderek köln kentinde sağlık kontrolünden geçecek.

Bu arada kaleci Cenk Gönen’in yokluğunda üçüncü kaleci Emre Metin ve A2 takımı kalecisi Burak Mazak Sivas’a götürüldü. Üçü kaleci 21 kişilik kafilede sarı kart cezası biten kaptan İbrahim Toraman da yer aldı. Filip Holosko ise Sivas’ta kart görmesi durumunda Fenerbahçe derbisinde cezalı duruma düşecek.

Yazarımızın diğer tahminlerini okumak için MaBETS Forumuna üye olabilirsiniz.

Bol Şanslar

You Might Also Like

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>